Юридическая помощь автолюбителям и велосипедистам

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск    

Проверенные комплектующие для электровелосипедов на сайте Electro-Customs.com (генеральный спонсор)

Страницы: 1Вниз

Автор Тема: Упрощение регистрации электромобилей и отмена ввозных пошлин  (Прочитано 1072 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Stalker_W

 • Начинающий
 • *
 • Репутация: 0
 • :
  0
  0
 • Сообщений: 19
 • Киев, Украина
 • Оффлайн Оффлайн
  • Клуб Электро-автосам
  • Награды
Учитывая важность и необходимость максимального коллективного обсуждения, тема открывается на всех форумах электромобилистов. Ключевые документы будут обновляться синхронно.
В связи с полит-событиями на Украине сейчас возможно всё. Поэтому предлагается провести

общественную инициативу, которая включает
 • значительное упрощение регистрации конвертация электромобилей
 • отмена пошлин на ввоз электромобилей
По документам.
1) Пояснительная записка - обоснование.
На данный момент есть пояснительная записка к инициативе. Она написана очень давно и её нужно существенно править.
Проект пояснительной записки (укр)
Громадська організація клуб «Електро-автосам» просить посприяти прийняттю прикладеної до цього листа проектів постанови кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів на електричний тип двигуна» та "Про затвердження Порядку ввоза?? транспортних засобів з електричним типом двигуна" .

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО ПРОЕКТУ
На даний час в Україні законодавство у сфері переобладнання транспортних засобів на електричний тип двигуна не відповідає сучасним вимогам, а саме:
o   Для реєстрації переобладнання потрібно до начал робот розробити і подати повний технічний проект. Але при самостійному переобладнанні транспортного засобу технічний проект можливо виконати тільки на заключних етапах робіт.
o   Дозвільні документи на переобладнання транспортного засобу діють тільки рік. Проте ще не один з 19 відомих клубу авторів переобладнань не змогли закінчити роботи в настільки малий термін.
o   Єдина організація ДП "ДержавтотрансНДІпроект", що проводить експертну оцінку не має чіткого переліку робіт по оцінці переобладнання на електричний тип двигуна. Це приводить до того, що від власника такого транспортного засобу вимагають проходження іноді доволі безглуздих тестів. Наприклад, виміряння рівня шуму вихлопу електричного двигуна!
o   Єдина організація ДП "ДержавтотрансНДІпроект", що проводить експертну оцінку потребує очний огляд транспортного засобу і не має філіалів за межами Києва. А максимальна відстань пробігу без зарядки транспортним засобом на електричному типі двигуна не перевищує 200км. Тому власники таких засобів з 23(!) областей України і автономної республіки Крим фактично не мають змоги пройти державну реєстрацію.
Виходячи з вище згаданих фактично заборон громадська організація клуб «Електро-автосам» розробила проект постанови кабінету міністрів України, що передбачає:
•   спрощення реєстрації серійних автомобілів, самостійно переобладнаних на електричний тип двигуна без зниження рівня безпеки на автошляхах України;
•   збільшення надходжень до державного фонду України за рахунок розробки механізму стягування дорожнього збору з власників зареєстрованих транспортних засобів на електричному типі двигуна;
•   зниженню викидів шкідливих газів СО і покращенню екологічного стану, особливо в великих містах;
•   підвищення творчого та патентного рівня України, підтримку сучасних творчих ідей у галузі машинобудування та екологічно чистих технологій.
Проекти постанови кабінету міністрів України пройшов громадське обговорення та підтримани членами клуба «Електро-автосам» а також учасниками форуму клуба (близько ??? чоловік).

2) Постановление об упрощении регистрации
Постановление о изменении действующих постановлений
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
від __ ______ 201_ р. N ___
Київ

Про затвердження Порядку
переобладнання транспортних засобів на електричний тип двигуна


Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
 
1.   Затвердити Порядок переобладнання транспортних засобів на електричний тип двигуна, що додається.
2.   Міністерству внутрішніх справ, Міністерству транспорту та зв'язку, Міністерству промислової політики, Державному комітетові з питань технічного регулювання та споживчої політики привести у двомісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
3.   Міністерству транспорту та зв'язку у двомісячний строк розробити механізм стягування дорожнього збору до державного бюджету України з власників транспортних засобів, тип двигуна яких не потребує вуглеводневе паливо.
Предлагается отменить необходимость получения справки до переоборудования.
Предлагается вместо работы с институтом ДержавтотрансНДІпроект организовывать разрешительные комиссии в составе 3х человек: инспектор ГАИ, уполномоченное лицо (решением правления) от клуба Электро-Автосам, технический специалист (руководитель СТО???, или работник СТО с ??? стажем, или учёный не ниже кандидата технических наук)
Регистрирующийся должен оплатить работу комиссии?? В каком размере?
Комиссия проверяет соответствие электромобилю текущим правилам, а именно
Текущие требования к автомобилю
Фари (ближнього та дальнього світла)   R1, 2, R8, R20, R56, R57, R72, R76, R82, R98, R112, R123
Світловідбивачі   R3
Пристрої освітлення заднього номерного знака   R4
Покажчики поворотів   R6, R119
Підфарники, габаритні вогні, контурні вогні, стоп-сигнали, стоянкові вогні   R7, R77, R91
Системи гальмування   R13, R13H
Кріплення ременів безпеки   R14
Ремені безпеки   R16
Передні протитуманні фари   R19
Фари заднього ходу   R23
Зовнішні виступи КТЗ   R26
Пожежна безпека   R34
Задні протитуманні ліхтарі   R38
Безпечне скло та скломатеріали   R43
Пристрої непрямого огляду та їх встановлення   R46
Встановлення пристроїв освітлення і світлової сигналізації   R48
Денні ходові вогні   R87
Пристрої обмеження швидкості   R82
Захист при лобовому зіткнені   R94
Захист при боковому зіткнені   R95
и проверяет прохождение электромобиля по тестовым участкам дорогим. Какие участки?? Может стоянка на уклоне, тормозной путь с 30км/ч?? Что ещё?
Решения комиссии достаточно для перерегистрации электромобиля реєстраційно-екзаменаційним підрозділом Державтоінспекції МВС по месту регистрации.

Наверно нужно отдельно в пояснительной записке указать, что количество переделанных электромобилей не столь большое, и поэтому это не вызовет коррупцию. Или как-то так.

Некоторые пункты проекта постановления
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від __ ______ 201_ р. № ___


ПОРЯДОК
переобладнання транспортних засобів на електричний тип двигуна

1. Цей Порядок визначає процедуру переобладнання транспортних засобів с загальною кількістю місць до 6, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування (далі - транспортний засіб), що призводить до зміни типу двигуна на електричний (далі - переобладнання транспортного засобу на електричний тип двигуна) зі всіма потрібними для цього переобладнаннями:
зміна двигуна на електричний;
зміна паливної системи на накопичувачі електроенергії з відповідними перетворювачами та регуляторами;
зміна агрегатів нагнітання тиску в тормозній системі на електричний тип живлення;
зміна системи опалення салону на електричний тип живлення;
зміна електричного генератора на накопичувачі електроенергії.

4. Переобладнання транспортного засобу на електричний тип двигуна проводиться суб'єктом господарювання, який має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з МВС та Мінтрансзв'язку, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, або власником такого засобу в індивідуальному порядку. Роботи по переобладнанню транспортного засобу на електричний тип двигуна можуть бути тільки в рамках переліку переобладнань з пункту 1 цього положення.

 11. Перереєстрація транспортного засобу, що переобладнаний на електричний тип двигуна, проводиться реєстраційно-екзаменаційним підрозділом Державтоінспекції МВС на основі документа про відповідність та акту про відповідність відповідно до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 ( 1388-98-п ) (Офіційний вісник України, 1998 р., N 36, ст. 1327; 2009 р., N 101, ст. 3521).

3) Постановление об отмене пошлины на ввоз электромобилей
Здесь, думаю, нужно указать, какие пошлины нужно отменить (для этого нужно найти их перечень). И указать, что постановление относится ко ввозу электромобилей любого года производства, но не относится к гибридам. Напишите, какие платежи вообще нужно сделать для растоможки электромобиля?

----------------------------------
Какие будут предложения? Одобрения и неодобрения?
Срок на обсуждение - примерно неделя. Больше тянуть нельзя.
Записан
Хорошо информированный оптимист

Stalker_W

 • Начинающий
 • *
 • Репутация: 0
 • :
  0
  0
 • Сообщений: 19
 • Киев, Украина
 • Оффлайн Оффлайн
  • Клуб Электро-автосам
  • Награды
Дайджест самой важной информации с синхронных тем на соседних форумах.
 • В одном законопроекте предлагается упростить не только конвертацию в электромобиль, но и САМОСТОЯТЕЛЬНО изготовленные электромобили (например, Электра2), серийные электромобили (например, в Украине нет сертификатов на регистрацию Лифа) а так же мотоциклы и скутеры.
 • Отменить для электромобилей вообще "Сертификат соответствия"
 • Всеукраинская ассоциация автомобильных импортеров заявляет, что около 10-12% стоимости импортного автомобиля составляют взятки чиновникам. Есть выход на главу ассоциации Назаренко.
 • Отменён утилизационный сбор в том числе и на электромобили
 • Депутат Геннадия Ткачук внёс законопроект об отмене пошлины на ввоз электромобилей.  Нужно войти в контакт с этим депутатом. Информация о законопроекте появилась на его блоге
 • Нам нужно не только отмена пошлины на электромобили, но и упрощение конвертации в электромобиль
Записан
Хорошо информированный оптимист
Страницы: 1Вверх